PRIMANJE NOVIH MINISTRANATA U SLUŽBU

PRIMANJE NOVIH MINISTRANATA U SLUŽBU – Nedjelja Dobrog Pastira i ove je godine svečano proslovljena u Župi blaženog Alojzija Stepinca u Slavonskom Brodu. Na svim sv. misama molilo se za nova duhovna zvanja. Posebnost toga dana bilo je i primanje novih dvanaest ministranata u ministrantsku službu. Oni su se za taj dan pripremali duže vrijeme kada su bili, na njima prihvatljiv način, poučavani o važnosti i značenju ministrantske službe. Osim toga oni su se i kroz praktičnu pripravu pripremili za svoju službu. Zato je toga dana njihovo raspoloženje i oduševljenje bilo itekako upečatljivo. Radost toga dana s njima su podijelili njihovi roditelji, obitelji i cijela župna zajednica. Župnik Tomislav Ćurić je istaknuo kako ga veseli njihova djetinja ljubav prema Bogu koja ih je još više približila oltaru, a time i prijateljevanju s Gospodinom. Uz ovih novih dvanaest ministranata u liturgijskom životu župe sada sudjeluje ukupno četrdeset i dva ministranta. 

Ana Želinski

 

 

 

pola od pola